saugus-manikiuras-nescioms (1)Nesijaučiate gerai be pedikiūro ar be manikiūro? Jei laukiatės mažylio ir nerimaujate, ar naudojamos priemonės nebus kenksmingos? Tuomet turime jums gerų naujienų – puoselėti nagus nėštumo laikotarpiu yra visiškai saugu. Jūs netgi galite išnaudoti savo, kaip nėščiosios, privalumus – dėl hormonų šiuo laikotarpiu tikėtina, jog jūsų nagai augs greičiau ir bus stipresni.

Nėra jokio reikalo atsisakyti jūsų taip mėgstamų manikiūro-pedikiūro procedūrų šiuo ypatingu laikotarpiu. Ne tik palepinsite save, bet procedūrų metu suteikti masažai (kai kurie salonai juos įtraukia į savo paslaugas) pagerins kraujo cirkuliaciją ir sumažins pėdų patinimą.

Kai kurios būsimos mamos nerimauja, jog nagų manikiūras neapsieina be chemikalų turinčių priemonių – šis rūpestis visiškai suprantamas. Vis dėlto nors nagų lakuose ir nuėmėjuose tikrai yra gąsdinančiai skambančių cheminių medžiagų (formaldehido, tolueno ar dibutyl phthalate), per nago plokštelę jų susigeria tik labai mažas kiekis, nepakankamas, kad paveiktų jūsų kūdikio sveikatą. Taigi, galite drąsiai darytis nagų manikiūrą, tik reikėtų paisyti keleto taisyklių.

Kaip turėtų atrodyti saugus manikiūras? Jeigu nusprendėte apsilankyti grožio salone, įsitikinkite, jog jis gerai vėdinamas. Nuo įvairių grožio priemonių kylantys garai gali ne tik būti nemalonūs, bet ir nesaugūs jūsų mažyliui. Jei nesate tikra, jog patalpa gerai vėdinama, paprašykite, kad jus pasodintų prie atidaryto lango ar durų. Kalbant apie akrilo nagus, nėra jokių įrodymų, jog naudojami chemikalai gali būti žalingi besilaukiančioms, vis dėlto saugumo sumetimais jų geriau atsisakyti. Na, o jei dėl kokių nors priežasčių jūsų nagai tapo trapūs ir silpni, apsaugokite juos nagų kietikliu. Ne tik pakankamai dažnai jį tepkite, bet ir pasirūpinkite, jog jūsų racione būtų užtektinai kalcio – jis būtinas gražiai nagų išvaizdai palaikyti.

Saugus manikiūro eiga nesiskiria nuo pedikiūro. Ši procedūra paskutinio nėštumo trimestro metu gali daryti stebuklus – nuraminti skaudančias pėdas, pagerinti kraujo cirkuliaciją, sumažinti patinimą ir tiesiog leisti jums pasijusti gražesnei. O gal norėsite išbandyti ką nors naujo? Tam puikiai tiks šarminis pedikiūras, po kurio pėdos tampa ypatingai švelnios. Beje, jeigu jums atliekamas masažas, užtikrinkite, kad grožio salono darbuotoja nemasažuotų plotelio tarp kulkšnies ir kulno – tai ypatingai jautri vieta, kurioje vėliau gali atsirasti įtampa ir raumenų susitraukinėjimai.

Negalite sau leisti apsilankyti grožio salone? Saugus pedikiūras gali būti atliekamas ir jūsų namuose! Iš pradžių apkirpkite ir nudildykite nagus, o tada išbandykite labai paprastą, bet puikų šveitiklį (pylingą): lygiomis dalimis sumaišykite rudojo cukraus ir alyvuogių aliejaus ir šiuo mišiniu masažuokite kojas bei pėdas. Atkreipkite dėmesį į kulnus ir kitas šiurkštesnes vietas! Nušveitusios pėdas, pamerkite jas į vonelę su šiltu vandeniu ir lašeliu savo mėgstamiausio kūno prausiklio.

Kai pėdos pamirks, nusausinkite rankšluosčiu ir patepkite maloniai kvepiančiu drėkinamuoju kremu. Tuomet, metas lakavimui! Jeigu pilvo apimtys trukdo jums tai atlikti, paprašykite sau artimiausio žmogaus, kad jums padėtų pėdas padaryti ypatingai gražias.