Namie daromas manikiūras gali tapti tikru kantrybės išbandymu – tokia procedūra ilgai užtrunka, reikalauja daug pastangų, o įprastas lakas niekada ilgai nesilaiko. Vis dėlto ar kiekviena gali sau leisti kas savaitę lankytis grožio salonuose? Ar netampa tai daug kantrybės reikalaujančia pareiga?geliniai-lakai

Išeitis yra – gelinis nagų lakavimas. Ši manikiūro rūšis pastaruoju metu tapo tikru mados klyksmu, kadangi tai patikimas, puikiai atrodantis ir ilgai išliekantis būdas puoselėti nagus. Iš dalies ši technika kažkuo primena dirbtinius nagus, su kuriais tikrieji nagai atrodo ilgesni. Vis dėlto, gelinis lakavimas dėl suteikiamos sveikų ir spindinčių nagų išvaizdos sulaukia daug daugiau dėmesio.

Ar galite patikėti – daugiau jokių įbrėžimų, atsilupusių sluoksnių ir raukšlių. Daugiau jokio galvos skausmo dėl lūžinėjančių ar skilinėjančių nagų! Pasinaudojus šia, daugybės moterų gyvenimą palengvinusia gelinio lakavimo procedūra, būsite rami mažiausiai dvi ar tris savaites.

Ilgalaikio manikiūro privalumai:

Pats patraukliausias šio nagų lakavimo būdo privalumas yra ilgaamžiškumas. Nepriekaištingu manikiūru galite džiaugtis 2-4 savaites, ko negalima pasakyti apie kitas nagų lakavimo rūšis.
Ilgalaikis manikiūras išsiskiria žvilgiais ir sveikai atrodančiais nagais. Ilgalaikis lakavimas – puikus būdas patraukti aplinkinių dėmesį.

Ilgalaikio gelinio lakavimo eiga beveik niekuo nesiskiria nuo įprasto manikiūro, o padengti nagą lako sluoksniu paprasta. Sutvarkius nagų odeles, suteikus nagams norimą formą irnupoliravus nago plokštelę, nagai padengiami gelinio lako pagrindu, skirtu užtikrinti lako ilgaamžiškumą. Pasirinkus norimą gelinio lako spalvą, kartais, kad spalva būtų ryškesnė, o lakas laikytųsi ilgiau, padengiami nagai ne 2 sluolksniais, bet kartais 3 sluoksniais. UV ar LED lempoje išdžiovinamas kiekvienas sluoksnis, pradedant nagų lako pagrindu, baigiant viršutiniu lako sluoksniu. Viskas – ilgalaikis manikiūras baigtas!

led-lempa

Pašalinti laką taip pat nėra sudėtinga, turint specialias priemones ir žinių. Lengvai pašiaušus dilde viršutinį gelinio lako sluoksnį, vatos tamponėlį, sudrėkintą gelinio lako nuėmėju, palaikyti ant nago įvyniotus į foliją. Po 7-12 minučių lengvai, su mediniu pagaliuku atstumti laką. Visas lako sluoksnis be jokių papildomų pastangų bus pašalintas.

Galima rinktis iš daugybės ryškių ir gaivių spalvų.

LED lempoje lakas džiūsta tik apie 30 sekundžių, o rezultatas – deimanto kietumo nagai.

Daugiau jokių įbrėžimų, duobučių, nutrupėjusių gabaliukų ir raukšlių.

Sustiprinami natūralūs nagai, kadangi lako sluoksnis apsaugo nagus nuo mikro traumų.

Geliniame lake nėra agresyvių cheminių medžiagų.

Saugumas

Ilgalaikis nagų lakavimas sulaukia nemažai dėmesio ir klausimų dėl proceso metu naudojamų UV lempų. Tiesa ta, kad UV spinduliuotė tikrai susijusi su vėžio susirgimo rizika. Vis dėlto esminis faktorius yra gaunamos spinduliuotės rūšis ir kiekis, kuris manikiūro metu yra itin mažas. Netinkamai sureguliuotos lempos gali spinduliuoti daugiau UV, tačiau gaunamas kiekis vis tiek bus gerokai mažesnis nei reguliariai deginantis lauke ar vaikštant į soliarumą.

Visų pirma reikėtų išsiaiškinti, kokia, UV ar LED spindulių, lempa naudojama ilgalaikiam lakavimui. Jeigu lakas džiovinamas po UVA spinduliais, galima naudoti kremą nuo saulės su cinko oksidu ar titano dioksidu. Šios medžiagos veikia kaip UVA blokatoriai. Rankas reikėtų padengti storu lygiu kremo sluoksniu. Taip pat manikiūro metu galite dėvėti tamsias nepermatomas pirštines su nukirptais pirštų galiukais.
Jei salone naudojamos LED lempos, imtis ypatingų saugumo priemonių nebūtina. LED šviesa jau daugelį metų naudojama nudegimams nuo saulės gydyti bei padėti organizmui gaminti kolageną.

UV lempų negalima naudoti šiais atvejais:

Kai ant pirštų ir aplink nagus yra atvirų įpjovimų ar įdrėskimų
Sergant grybeliu
Esant nudegimams nuo saulės ar turint odą, kuri lengvai nudega saulėje
Sergant ar anksčiau sirgus odos vėžiu
Turint pirmos eilės giminaitį, sirgusį ar sergantį melanoma
Sergant tokia liga, kurios gydyme taikoma fototerapija ar dėl kurio padidėja jautrumas ultravioletiniams spinduliams.

Jeigu abejojate, visuomet pasitarkite su savo gydytoju
Kai jums mažiau nei 18 metų UV lempomis nerekomenduojama naudotis asmenims, pasižymintiems sumažėjusiu fiziniu, jutiminiu ar psichiniu pajėgumu, taip pat neturintiems tinkamų žinių ir patirties, kaip naudotis UV įrenginiu. Tokiais atvejais būtina išklausyti instrukciją ir gauti išsamius nurodymus, kaip taisyklingai naudotis UV lempa.

Jeigu per 48 valandas nuo manikiūro oda parausta ir/ar pradeda niežėti. Naudojimasis UV lempa turėtų būti nutraukiamas ir kreipiamasi į gydytoją.