Pėdų priežiūra ir saugus pedikiūras namuose

Prasidėjus šiltiems orams, kai iš aulinių batų persiauname į atvirus batelius ir basutes, moterys susirūpina pėdų išvaizda. Pėdomis patartina rūpintis ištisus metus, bent vieną kartą į sezoną, nes joms reikalinga ypatinga priežiūra, apsaugant nuo įtrūkinėjančių kulnų ar įaugusių nagų. Tačiau, dėl laiko stokos, tiesiog, pamirštama ar atidedama ši procedūra.

pedikiuras namuose

Pėdų priežiūrą visada geriausia patikėti specialistams, tačiau turint bent minimalių žinių ir imantis atsargumo priemonių, galima pėdas susitvarkyti ir namų sąlygomis.

Kaip suminkštinti pėdų odą

Pirmiausia rekomenduojama pėdas pamirkyti vandens vonelėje. Tam, kad suragėjusi pėdų oda taptų minkštesnė, įberiame 2 valgomus šaukštus geriamos sodos ir 1 šaukštelį druskos su keliais lašeliais eukalipto eterinio ar kito, jūsų mėgiamo aliejaus. Nuo šių priemonių pėdų oda puikiai suminkštėja, veikia antiseptiškai, lengviau pašalinamos negyvos odos ląstelės, nuospaudos ir atstumiamos nagų odelės. Pėdos mirkomos 10 – 15 minučių.

Pėdas, taip pat galima mirkyti žolelių nuovire, turinčio uždegimą mažinančių ir odą dezinfekuojančių savybių, t. y. ramunėlių, dirvinio asiūklio ar medetkų žiedų.

Po tokių vonelių, pėdų oda nušveičiama pemza arba specialiu šveičiamuoju kremu. Apžiūrima ar nėra nuospaudų. Esant nuospaudoms, su pemza šveičiama ilgiau, nepažeidžiant odos, kol nuospaudos suragėjusi vieta taps minkštesnė.

Dėmesio! Jokiu būdu nekarpykite ar nepjaustykite nuospaudų! Taip darant galima tik labiau ir giliau pažeisti sveiką odą, o su laiku suragėjusi oda tik didės. Nuolatinė ir tinkama pėdų priežiūra bei kantrybė padės išvengti ar sumažinti nuospaudas.

Kojų nagų tvarkymas

Nagų žirklutėmis nagus kirpti reikia iki jums patogaus ilgio, tačiau kad nebūtų visiškai trumpi, tam, kad ateityje išvengti įaugusių nagų. Taip pat patartina kojų nagus kirpti tiesiai, nes užapvalintas kirpimas irgi gali paskatinti nagų įaugimą į odą. Nukirptus nagus šiek tiek padildinti su dilde, kad nebūtų aštrių kampų.

Nagų odelės, švelniais judesiais, atstumdomos mentele nuo nago plokštelės.

Kojų odos minkštinimas

Pėdos įtrinamos maitinamuoju kremu, tam, kad pašalinus raginį odos sluoksnį, sveika ir minkšta oda neišsiausėtų. Pėdų odą lepinkite minkštinamaisiais ar maitinamaisiai kremais kiekvieną kartą po prausimosi, taip neleisite greitai išsausėti ir formuotis raginiam odos sluoksniui.
Sausai kojų odai rinkites kremą, kuriame yra bent vienas iš šių ingridientų: bičių vaškas, taukmedžio sviestas, alyvmedžio ar linų sėmenų aliejus, simondsijų ir kokoso aliejaus.

Šios sudedamosios dalys puikiai maitina ir giliai drėkina pėdų odą. Įmasažuokite pėdą ir leiskite kremui įsigerti.
Toks pedikiūras namų salygomis yra visiškai saugus. Po šios procedūros galima nagus lakuoti savo mėgiama spalva ir džiaugtis gražiomis ir sveikomis kojomis.

Pagalba suskilinėjusiai kulnų odai

Keletas liaudiškų patarimų, padėsiančių įtrūkusiems kulnams gydyti. Šias procedūras namuose rekomenduotina atlikti po pėdų mirkymo:
Įtrinti kulnus glicerinu ir palaikyti per naktį užsimovus kojinaites. Procedūrą kartoti kiekvieną vakarą, 5-7 dienas.

Nulupti prinokusį avokadą, sutrinti su 1 šaukšteliu alyvuogių arba kokoso aliejumi, įmasažuoti kulnus, įvynioti į polietileninius maišelius, užmauti kojinaites ir palaikius 15-20 minučių nuplauti šiltu vandeniu. Ištepti maitinamuoju kremu.

Kulnus ištepti storu sluoksniu medumi ir pridėti šiek tiek padaužytais kopūsto lapais, įvynioti į polietileninius maišelius, užmauti kojinaites ir palaikyti keletą valandų, geriausiai per naktį. Nuplovus šiltu vandeniu, kulnus ištepti minkštinamuoju kremu.
Patartina kiekvieną vakarą įtrinti kulnus obuolių actu sumaišytu lygiomis dalimis su vandeniu.